Chcesz zamontować pokrycie dachowe? Dowiedz się, jak wkręcać wkręty do blachy trapezowej. Jeśli dobrze przygotujesz się do pracy, montaż przebiegnie sprawnie i bez zakłóceń. Wyjaśniamy, jakie akcesoria są przydatne i jak rozmieszczać wybrane elementy mocujące.

Montaż blachy trapezowej

Dach musi być solidny i odporny na uszkodzenia. Montując go, zwróć uwagę na solidne mocowanie. Dzięki temu mieszkańcy będą bezpieczni i zyskasz pewność, że pokrycie dachowe sprawdzi się niezależnie od warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że musisz:

  • wybrać odpowiednie materiały,

  • zaplanować swoją pracę,

  • mieć precyzyjny projekt pokrycia dachu,

  • sprawdzić opinie o dostawcy elementów.

Gdzie znaleźć właściwe akcesoria montażowe? Dobrym rozwiązaniem jest polska hurtownia śrub i wkrętów. Można kupić tam elementy o różnych parametrach. Hurtowa cena jest atrakcyjna i inwestycja w większą ilość części jest opłacalna dla każdego. Ile akcesoriów potrzeba na metr kwadratowy blachy i jak je wkręcać?

Wkręty do blachy

Przede wszystkim należy kupić specjalne wkręty do blachy. Wykonane zostały z myślą o specyfice konkretnego materiału. Najlepsze są modele samowiercące z gumową uszczelką, które gwarantują zachowanie wysokiego poziomu szczelności. Rodzaj stosowanych narzędzi będzie różnić się w zależności od typu elementów złącznych. Główki sześciokątne są kompatybilne z kluczami płasko-oczkowymi 8 lub 10, a modele z główką kulistą wkręca się kluczem imbusowym.

Specjalny kształt i samowiercący typ wkrętów sprawia, że szybko przewiercają się przez materiał. Średnica blachowkrętów powinna wynosić 4,8 mm, a ich długość 20 mm. Nieco inne rozwiązania stosuje się do klasycznej blachodachówki oraz pokryć drewnianych.

Mocowanie

Szacuje się, że na metr kwadratowy przeciętnej blachy trapezowej potrzeba od 5 do 8 wkrętów. Materiał należy łączyć na zakładce wzdłużnej na górnej podstawie trapezu. Arkusze muszą zostać ustawione pod kątem prostym do linii okapu. Dzięki temu można wyznaczyć sobie bazę do układania kolejnych części. Powstałe nierówności pokrycia ukrywa się na kalenicy oraz krawędziach dachu. Stosuje się wówczas obróbki dekarskie. Warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej kolorystyki materiałów, co wpłynie na jednolity wygląd budynku. Kolor powłoki blachowkrętów musi być spójny z projektem.

To ważne, by wkręty do blachy pochodziły z dobrego źródła. Producent elementów złącznych wykorzystuje surowce o dużej odporności na warunki atmosferyczne. Jest to niezwykle przydatne w przypadku pokryć dachowych, które mają regularny kontakt z deszczem, śniegiem, wiatrem i promieniowaniem słonecznym. Sprawdzoną metodą zwiększenia wytrzymałości stali jest ocynk ogniowy. Zapobiega korozji i niszczeniu łączeń.

Wkręty do blachy o najwyższej jakości

Jeśli planujesz montaż blachy trapezowej lub blachodachówki, wybierz wkręty wysokiej jakości. Zwróć uwagę na ich parametry oraz wytrzymałość mechaniczną. Mocuj je precyzyjnie. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami. Dobierzemy dla Ciebie odpowiednie elementy złączne w korzystnej cenie.