Niezależnie od rodzaju gwintu, jaki posiada pręt gwintowany, to bez wątpienia najlepsza opcja do stosowania w mocowaniach do konstrukcji przemysłowych oraz do konstrukcji więźb dachowych. Pręty są także chętnie wykorzystywane przy tworzeniu form szalunkowych, które następnie zalewa się betonem. Jaki pręt gwintowany do szalunków zamówić? Istotne jest to, aby pręt gwintowany do szalunków był wykonany z odpowiednio wytrzymałej stali na rozciąganie i zrywanie , a także odpornej na korozję stali A2 oraz A4
  • Kategoria A2 to stal nieutleniająca wysokostopowa o znacznie zwiększonej zawartości chromu. W konsekwencji charakteryzuje się dużą odpornością na działanie korozji.
  • Kategoria A4 mniej popularna, ale mająca bardzo szerokie zastosowania w przemyśle. Jest to materiał z wysoką zawartością chromu i niklu, które sprawiają, że powierzchnia opiera się działaniu kwasów: siarkowego, fosforowego, mrówkowego, azotowego i octowego.
Dzięki temu pręty gwintowane do szalowania odznaczają się znacznie większą wytrzymałością i można je stosować bez obaw, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Skręcanie szalunków i sposoby szalowania

Oferowane przez nas pręty gwintowane do szalowania można z powodzeniem stosować w wielu rodzajach szalowania. A sposoby szalowania w każdej metodzie są różnorodne i oczywiście każdy ma swoje wady i zalety. Spośród nich wyróżnia się:
  • szalunki fundamentowe, gdzie poleca się najlepiej lekkie rozwiązania z odpowiednią liczbą małych modułów. W przypadku postawienia na tzw. system ciężki konieczne jest korzystanie z żurawia.
  • szalunki ścienne montowane ręcznie lub przy pomocy dźwigu. Im większa jest rozpiętość rozmiarów paneli ściennych, tym łatwiej dobrać najlepsze rozwiązania oraz zmniejszyć nakład pracy.
  • szalunki słupowe bazujące na szalunkach ściennych lub specjalnie zaprojektowane szalunki słupowe. Drugie rozwiązanie jest znacznie szybsze w montażu oraz daje możliwość przenoszenia większych obciążeń na mieszankę betonową w szalunku.
  • szalunki stropowe, gdzie wybór jest naprawdę duży i możemy szalować systemem tradycyjnym lub korzystać z systemu szybkiego rozdeskowania. Przy wyborze systemu należy przeprowadzić odpowiednią analizę projekty stropu.
Przy odpowiedniej selekcji metody oraz wyborze naszych prętów gwintowanych do szalowania prace budowlane powinny przebiegać szybko i sprawnie. Konstrukcja poradzi sobie natomiast ze wszystkimi obciążeniami i działającymi na nią siłami fizycznymi.

Wysoka klasa wytrzymałości i duży wybór dla każdego klienta

W naszej ofercie zapewniamy bogaty wybór prętów gwintowanych w bardzo atrakcyjnej cenie, które doskonale spiszą się przy każdym sposobie szalowania. Pręty gwintowane do szalowania są dostępne w różnych rozmiarach oraz w kilku rodzajach gwintów — metrycznym, lewym, drobnozwojnym, calowym UNC, trapezowym, a także w postaci niezwykle trwałych śrub trapezowych. Gwarantujemy pełne zadowolenie i dostarczenie zróżnicowanego oraz wysokiej klasy asortymentu metalowego w bardzo atrakcyjnej cenie. Zapraszamy na zakupy do hurtowni Kristal, gdzie każdy klient znajdzie coś dla siebie.