Kiedy zależy nam na dobrych połączeniach elementów konstrukcyjnych, to w grę wchodzą tylko dobrej jakości wkręty do drewna, nazywane inacznej wkrętami meblowymi. Są one wykorzystywane zarówno w kształtownikach metalowych, jak i w elementach tapicerskich. Każda osoba składająca nowy mebel z pewnością kiedyś zastanowi się nad pytaniem — jakie wkręty do płyty meblowej będą odpowiednie? Wkręty meblowe, czyli wkręty do płyt meblowych muszą znosić znaczne obciążenia i dlatego też powinny być wytworzone z wytrzymałych stopów metali. Duża część specjalistów twierdzi, że najodpowiedniejsza będzie stal węglowa, która podczas produkcji jest znacznie wzmocniona przez proces hartowania. Solidny wkręt do płyt warstwowych do drewna to także solidniejszy i na całe lata mebel. Więc jak widać, wiele zależy od tego bardzo małego elementu.

Wkręty do płyt warstwowych do drewna — rodzaje

Wkręty do płyt warstwowych do drewna mogą się znacznie różnić swoją budową. Każdy wkręt składa się z łebka i trzpienia. W przypadku łebka występuje podział na:
  • łeb z wgłębieniem krzyżowym,
  • łeb z wgłębieniem prostym.
To drugie rozwiązania jest najpowszechniejsze w przypadku starych mebli. Aktualne konstrukcje są wyposażone w łebki z wgłębieniem krzyżowym — w wariancie gwiazdki lub sześciokąta. W przypadku trzpienia podział jest tak samo prosty i na rynku znajdziemy rodzaje:
  • częściowo lub do połowy gwintowane,
  • w całości gwintowane.
Co ważne, wkręty meblowe do płyty warstwowej są wyposażone w gwinty o szerszych skokach z ostrymi zakończeniami, które znacznie pomagają w wierceniu się w wiórową płytę. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji wkręty tego typu cieszą się ogromną popularnością w meblarstwie i często są także dołączane do zestawu paczek z serii „złóż to sam”. Wkręt do płyty warstwowej to bardzo solidne narzędzie w niskiej cenie, w które warto zainwestować.

Wkręty samowiercące do płyt meblowych

Oferowane wkręty samowiercące do płyt meblowych są wyprodukowane tylko i wyłącznie z dobrej jakości stali, która poradzi sobie z opornym materiałem. Najczęściej spotkamy modele oparte na stali węglowej lub stopu z kategorii A2, który dodatkowo wykazuje świetne właściwości antykorozyjne. Obecnie rozróżniamy wkręty z łbem stożkowym, walcowym, podkładowym, kielichowym oraz sześciokątnym. Na rynku są także modele o różnej długości, które z łatwością dopasujemy do grubości płyty meblowej. Tego typu wkręty meblowe znajdują powszechne zastosowanie w wielu dziedzinach, ale dla nas obecnie najważniejsze jest meblarstwo. Tego typu narzędzie doskonale radzi sobie z drewnem i pozwala z łatwością się wwiercić przy pomocy wkrętarki lub wiertarko-wkrętarki. Wkręty samowiercące do płyt meblowych to świetny wybór, który gwarantuje dużą skuteczność.

Wkręty do łączenia płyt meblowych

Wkręty do łączenia płyt meblowych sprawiają, że każdy majsterkowicz będzie mógł stworzyć swój wymarzony model lub przystąpić do naprawy jednego ze swoich starych kompletów. Wkręty do płyty warstwowej są dostępne w kilku rodzajach oraz o różnych długościach i można jest zamówić już teraz. Jest to narzędzie, które gwarantuje wysoką skuteczność prac montażowych oraz pozwoli zachować pełną stabilność każdej konstrukcji. Warto zainteresować się tematem i dowiedzieć się — jakie wkręty do płyt meblowych będą idealne. W Kristal.net z całą pewnością możemy polecić nasze atrakcyjne cenowo zestawy, które są dostępne od zaraz. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! W naszej ofercie znajdziesz również i wkręty do metalu!